Škárovky 

Škárovky sú dosky vyrobené z masívneho dreva zlepením jednotlivých lamiel, ktoré môžu byť v celej dĺžke priebežné, alebo cinkované - nastavované. Škárovky poskytujú výhody veľkoplošného materiálu pri zachovaní mechanicko-fyzikálnych vlastností aj estetického vzhľadu masívneho dreva. Vďaka tomu sú vyhľadávaným materiálom.

Škárovkové dosky sa vyrábajú lepením jednotlivých drevených hranolčekov dokopy. Podľa typu lepenia ich môžeme rozdeliť na:

  • Napájaná škárovka (cinkovaná)
    Na dĺžku sa napája jednotlivými dreveným hranolčekmi pomocou ozubového spoja a po bokoch sú drevené hranolčeky lepené na tupo. Nazývame ju aj cinkovaná. Tento spôsob výroby teda nelimituje dĺžku vyrobenej škárovky.
  • Priebežná škárovka
    Narozdiel od napájanej je lepená iba po bokoch na tupo, pretože po celej dĺžke škárovky prechádza len jeden kus dreveného hranolčeka. Týchto hranolčekov je samozrejme vedľa seba lepených viac – to určuje šírku škárovky.

Povrch dosiek je obojstranne brúsený, možno ho teda prispôsobiť individuálnym potrebám a ošetriť olejom, voskom, lazúrou, moridlom alebo lakom. Vlhkosť škárovky je 8 % ± 2 % a lepenie lepidlom D3.

Použitie na vysokokvalitný nábytok, interiérové ozdobné dekoratívne prvky, pracovné dosky, schody, stoly, parapetné dosky atď.

Výrobca:
Zvoľ výrobcov
Výsledok 1 - 6 z 6Zobraz:     Položiek na stranu
Výsledok 1 - 6 z 6Zobraz:     Položiek na stranu

Sortiment

Porovnať produkty


Žiadne produkty na porovnanie.

Obľúbené produkty


Žiadne produkty v obľúbených.