Sibírsky smrekovec 

Smrekovec sibírsky má omnoho lepšie vlastnosti než väčšina mäkkých drevín alebo tlakovo impregnovaná borovica. Oproti tuzemskému smrekovcu má sibírsky smrekovec omnoho vyššiu hustotu a jeho drevo je podstatne tuhšie.

Smrekovec rastie skoro na celom území Ruska, ale cenným je len smrekovec, ktorý rastie na Sibíri. Následkom krutých sibírskych klimatických podmienok rastu a dozrievania dreviny, smrekovec sibírsky na základe viacerých ukazovateľov (vysoká tvrdosť, odolnosť voči opotrebeniu, odolnosť voči vlhkosti, dlhovekosť, stálosť od hnitia, bohatá farebná škála) prevyšuje smrekovec, ktorý rastie na európskej časti kontinentu.

Sibírsky smrekovec je stabilný, ale v závislosti na poveternostných a klimatických podmienkach dochádza na jeho povrchu k tvorbe pozdĺžnych prasklín a prasklín na jeho koncoch, rovnako ako aj pri ostatných drevinách.

Najužitočnejšia vlastnosť sibírskeho smrekovca je jeho prirodzená odolnosť, ktorá vyplýva z jeho extrémne vysokého obsahu živice a vysokej hustoty drevnej hmoty. Vysoký obsah smoly v drevine smrekovca nedovoľuje rozmnožovaniu húb a plesní a to aj bez špeciálneho obrábania. Po technických charakteristikách smrekovec sibírsky nemá vôbec seberovných – pri tvrdosti duba je smrekovec sibírsky odolnejší voči biologickým vplyvom (hnitie, chrobáky), rozkladu vo vode, poklesom teplôt. Drevo sibírskeho smrekovca je obvykle starého rastu s veľmi hustými letokruhmi.

Výrobca:
Zvoľ výrobcov
Výsledok 1 - 7 z 7Zobraz:     Položiek na stranu
Výsledok 1 - 7 z 7Zobraz:     Položiek na stranu

Sortiment

Porovnať produkty


Žiadne produkty na porovnanie.

Obľúbené produkty


Žiadne produkty v obľúbených.

Najpredávanejšie