KVH, BSH, DUO/TRIO a C24 hranoly 

Lepené lamelové drevo (BSH) je stavebný diel pre drevené konštrukcie, vzniká vrstvením a zlisovaním smrekových lamiel, čím sa dosahuje kontrolovateľná pevnosť. Na výrobu takéhoto dreva sú určené kvalitné a špeciálne vyberané materiály. BSH hranol je štvorstranne hobľovaný so zrazenými hranami.

Môže byť vyrábaný v rôznych kvalitách ako napr.: pohľadový, nepohľadový, exteriérový, interiérový atď.

DUO/TRIO hranoly - rozdielom medzi hranolmi DUO - TRIO a lepeným lamelovým drevom teda BSH je v spôsobe uloženia lamiel. Kým pri BSH sa lamely ukladajú na seba a vytvárajú hrúbku hranola, u DUO a TRIO sa lepia lamely vedľa seba a vytvára sa šírka hranola. Podľa počtu lamiel sa určuje názov: DUO sú dve zlepené lamely a TRIO vzniká zlepením troch lamiel.

Konštrukčné masívne drevo (KVH) predstavuje drevený stavebný hranol, ktorý vďaka svojim vlastnostiam podstatne rozširuje použitie dreva v konštrukciách kde štandardné nespracované rezivo z píly nestačí. KVH hranol sa vyrába zo smrekového reziva, ktoré je vysušené a hobľované na presný rozmer. KVH hranol je po dľžke spájaný tzv. cinkovým spojom.

Môže byť vyrábaný v dvoch kvalitách a to: nepohľadová Nsi (do skrytých konštrukcií) a pohľadová Si.

Hranoly C24 sú vysoko kvalitné sušené hobľované stavebné hranoly s jemne zrezanými hranami, vhodné pre stavbu konštrukcií drevodomov a drobných zahradných stavieb. Trieda pevnosti C24 je požadovaná práve na stavbu drevodomov a väzníkové konštrukcie. Hobľované hranoly sa vyrábajú zo severského smreku s väčšou hustotou a následne s vyššou kvalitou spracovania.

Výrobca:
HASSLACHER NORICA TIMBER
Výsledok 1 - 4 z 4Zobraz:     Položiek na stranu
Výsledok 1 - 4 z 4Zobraz:     Položiek na stranu

Sortiment

Porovnať produkty


Žiadne produkty na porovnanie.

Obľúbené produkty


Žiadne produkty v obľúbených.